Yemek Sepeti CEO’sundan 1 Milyon TL Bağış!

Yemek Sepeti CEO’su Twitter üzerinden Corona’ya karşı tıbbı ekipman temininde kullanılması için 1 milyon bağıladığını dile getirdi.

Yemek Sepeti CEO’su Aydın’dan 1 Milyon Bağış

Dünyada her geçen gün firmaların kapılarına kilit vurması ve tüm dünyanın bu durumdan oldukça etkilenmesine rağmen bazı firmaların desteğini görmek herkesi oldukça sevindiriyor. Son zamanda İtalya’yı esir alan bu virüs İran’da, Almanya’da ve Fransa’da da oldukça etkili.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in corona virüs tedavisi için 100 milyon dolar bağış yaptığına oldukça sevinmiştik. Şimdi bir Türk firması olan ”Yemek Sepeti”nden oldukça önemli bir adım gerçekleşti.

Birçok insanın bu günlerde virüsün yayılmasını engellemek amaçlı evde bulunmasına destek gecikmiyor. 25.000’den fazla restoranla anlaşmalı online yemek sipariş alan bu sitenin son günlerde yaptığı önlemler oldukça dikkat çekti. Türkiye ve Kıbrıs’ta hizmet veren bu site korona nedeniyle hem kullanıcıların hem de çalışanlarının sağlığına oldukça dikkat ediyor. İlk önce temassız teslimat seçeneği sunuldu. Daha sonra tüm kuryelerine eldiven, maske ve dezenfektan ekipmanlarına yardımcı oldu. Ayrıca 25 marta kadar gerçekleştirilen tüm siparişler ”Cüzdan” ile ödenirse %10’luk kısmı kullanıcılara iade edilecektir.

50 Yaş Üstü Kullanıcılara Ücretsiz Gönderim

Nevzat Aydın;

“Bütün kullanıcıların market ihtiyaçlarını giderebilmek için yine 7/24 esasıyla çalışıyor, artan talebi iş arkadaşlarımızın olağanüstü gayretiyle karşılamaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu. Ve risk grubunda olan 50 yaş üzeri tüm kullanıcılara gönderim ücretinin olmayacağını da açıkladı.

Tüm Yemeksepeti çalışanlarının yurt dışı uçuşlarına yasak geldi. Tüm ofislerinde önlemleri üst seviyede tutup, hijyene önem verdiklerinin üzerinde duruldu. İşe alımlarla ilgili de açıklama yapan Nevzat Aydın şunları söyledi:

“İşe alımlar için görüşmeleri online yöntemlerle yapıyor, işe başlama prosedürlerini de adaylarla tek tek güvenli iletişimle çözüyoruz” dedi.

Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın bağış yaptı
Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın

Corona virüs salgını kapsamında Yemeksepeti olarak Sağlık Bakanlığı‘na bağışta bulundu. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ”Yemeksepeti ailesi olarak Corona’ya karşı yürütülen bu savaşta, Sağlık Bakanlığı’mız bünyesinde çalışan doktor ve personelin ihtiyacı olan ekipmanın temininde kullanılmak üzere 1.000.000 TL bağışladığımızı duyuruyorum. Sonuna kadar yanındayız.” dedi.

Ülkemize bu zor günde yardımda bulunan tüm firmalara ve destekçi tüm herkese minnettar olduğumuzu dile getiririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir